Reklama
Reklama
Reklama

Polska Liga Tenisa w Łodzi. Zagrać może każdy!

Czas 2 min czytania
Polska Liga Tenisa w Łodzi. Zagrać może każdy!

Tenisista grający w tenisa

Do 23 maja trwają zgłoszenia do Wiosennych Mistrzostw PLT w Łodzi. Rozgrywki odbywać się będą przez trzy tygodnie w trzech kategoriach.

Reklama

W turniejach Polskiej Ligi Tenisa zagrać może każdy, niezależnie od pochodzenia, płci, wieku czy umiejętności gry. W tym celu należy zarejestrować swój profil na stronie i odpowiedzieć na kilka prostych pytań zadanych w formularzu celem dobrania odpowiedniej kategorii. Całość zajmuje zaledwie  kilkanaście sekund. 

Wiosenne Mistrzostwa PLT startują 25 maja na terenie całego kraju. Eliminacje odbywać się będą w każdym mieście wojewódzkim w trzech kategoriach. I liga przeznaczona jest dla osób, które grały w przeszłości w turniejach zawodniczych oraz trenerów i instruktorów tenisa ziemnego. Najszerszą kategorią jest II liga, w której zagrać może każdy – kto nigdy nie grał w zawodniczych turniejach, niezależnie od kategorii wiekowej. PLT 45+ to natomiast miejsce rywalizacji amatorów po 45. roku życia. 

Reklama

Łódzkie eliminacje będą odbywać się na obiekcie Pomorska Tenis Park w dniach 25 maja – 14 czerwca. Na uczestników czeka dużo gry, bo w fazie grupowej każdy rozegra conajmniej trzy spotkania w dogodnych dla siebie terminach (popołudnia i weekendy). Od 9 czerwca rozpoczną się natomiast zmagania fazy pucharowej, do której awansują najlepsi gracze z poszczególnych grup. Tu stawką poza lokalnym prestiżem będzie również awans do Wielkiego Finału Wiosennych Mistrzostw PLT (27-28.06) w Warszawie, z którego zostanie przeprowadzona m.in. transmisja na żywo, zaś na uczestników czekać będą nagrody pieniężne i rzeczowe.

Wpisowe na dany turniej (120 złotych) pokrywa zarówno koszt wynajmu kortów pod wszystkie mecze, nowe piłki na każdy mecz oraz możliwość rywalizacji o główne nagrody. 

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną – na obiekcie nie wnosi się żadnych opłat (całość zapisów wyłącznie przez stronę www.polskaligateisa.pl), a mecze rozgrywane są w formule „jeden na jeden”. Losowanie fazy grupowej odbędzie się w przeddzień turnieju i jest w pełni transparentne za sprawą transmisji wideo na żywo na stronie oraz kanale YouTube.com/PolskaLigaTenisa.

Reklama

źródło: Polska Liga Tenisa

AktywnośćInne sporty

tenis

Dodaj komentarz

Reklama