Portugalski pomocnik trzecim wzmocnieniem ŁKS

Reklama

Czas < 1 min czytania

Ricardo Martins Guimaraes jest trzecim piłkarzem, który wzmocnił ŁKS. Wcześniej kontrakty z beniaminkiem ekstraklasy podpisali: obrońca Maciej Dampc z Bytovii Bytów oraz pomocnik Michał Trąbka ze Stali Stalowa Wola.

Reklama

23-latni Ricardo Martins Guimaraes „Guima” przez ostatnie dwa lata występował w zespole Academica Coimbra. W poprzednim sezonie na zapleczu ekstraklasy ligi portugalskiej rozegrał 18 spotkań, w których zaliczył dwie asysty. Portugalski pomocnik podpisał umowę do 30 czerwca 2022. – Półroczna obserwacja Guimy daje efekt w postaci podpisania trzyletniej umowy, z czego bardzo się cieszymy. Według nas Guima odpowiada w stu procentom poszukiwanemu profilowi zawodnika na pozycji numer 8 – mówi, cytowany przez oficjalną stronę klubu Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS.

Ostatnio zawodnik nie grał z powodu kontuzji. – Wiemy, że przez ostatnie 2,5 miesiąca Guima się leczył, ale od momentu doznania urazu kontrolowaliśmy przebieg leczenia. Na szczęście szereg badań medycznych, które przeprowadziliśmy, pozwalają na to, aby sztab medyczny określił stan zdrowia zawodnika jako bardzo dobry – przekonuje Przytuła.

Pomocnik na razie trenuje indywidualnie w Portugalii. Do Łodzi przyjedzie trzeciego czerwca. – Determinacja Guimy, aby być w ŁKS i aby jak najlepiej i najszybciej przygotować się do treningów z pełnym obciążeniem, świadczy o tym, że był to z naszej strony bardzo dobry wybór – podkreśla Przytuła.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz