Reklama
Reklama

Przyjdź na mecz PGE Skry i pomóż Ukrainie

Czas 2 min czytania
Przyjdź na mecz PGE Skry i pomóż Ukrainie

PGE Skra Bełchatów / fot. skra.pl

Już w niedzielę 6 marca o 14:45 PGE Skra rozegra w Hali Energia kolejny mecz ligowy. Jej rywalem będzie Trefl Gdańsk, a przy okazji meczu zorganizowana zostanie zbiórka darów dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Reklama

Już tylko liga. PGE Skra walczy o medal

Po zakończeniu na półfinale Pucharu CEV kampanii europejskiej PGE Skra Bełchatów skupić może się już w pełni na walce o ligowe medale. Obecnie zespół Slobodana Kovaca zajmuje trzecie miejsce w tabeli PlusLigi z bezpieczną przewagą nad Aluronem CMC Wartą Zawiercie (5 punktów) i Indykpolem AZS-em Olsztyn (10). Żółto-czarni tracą z kolei po 4 oczka do najmocniejszych w tym sezonie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle i Jastrzębskiego Węgla, którzy jednak mają rozegrane odpowiednia dwa i jeden mecz mniej.

CZYTAJ TEŻ: FINAŁ PUCHARU CEV NIE DLA PGE SKRY

Reklama

Układ tabeli zdaje się oddawać siłę zespołów w tym sezonie, dlatego dla PGE Skry najważniejszym zadaniem wydaje się przede wszystkim obrona trzeciej lokaty i zakończenie zmagań z medalem. Wszystko powyżej będzie dodatkową nagrodą, w walce o którą bełchatowianie nie muszą jednak stać na straconej pozycji, zwłaszcza że dwie najlepsze drużyny PlusLigi dzielić uwagę muszą na rozgrywki krajowe i europejskie, walcząc w play-off prestiżowej Ligi Mistrzów.

Kibice PGE Skry czekają na powrót ikony

Tabela wydaje się stawiać PGE Skrę w roli zdecydowanego faworyta w niedzielnym meczu z dziewiątym w stawce Treflem Gdańsk. Co więcej, obie drużyny mają w pamięci ich pierwszą w tym sezonie potyczkę, wygraną w Trójmieście przez gości 3:0. Bełchatowianie są jednak po niezwykle wymagającym dwumeczu z VB Tours (łącznie 9 setów i podróż do Francji) i mogą być w niedzielę bardziej zmęczeni niż gdańszczanie, którzy w miniony weekend pokazali się z dobrej strony w półfinale Pucharu Polski, gdzie ulegli późniejszemu zdobywcy trofeum – ZAKSIE.

Reklama

Nie da się tego meczu zapowiedzieć nie wspominając również o powrocie do Hali Energia Mariusza Wlazłego, czyli ikony PGE Skry, która obecnie punkty zdobywa dla Trefla. Emocji w Bełchatowie w niedzielę nie powinno więc zabraknąć, dlatego warto wybrać się na to spotkanie. W kasie klubu pozostały już ostatnie bilety, które kupić można on-line za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu (KUP BILET).

Reklama

Sport to nie wszystko. Pamiętają o Ukrainie

PGE Skra, która już w poprzednich meczach okazywała solidarność z ogarniętą wojną Ukrainą, i tym razem pamięta o bezpardonowo zaatakowanym przez Rosję kraju. Dlatego podczas niedzielnego meczu organizowana będzie zbiórka darów dla Ukraińców. Klub apeluje, by przy nosić na nią tylko najpotrzebniejsze rzeczy i przygotował w związku z tym precyzyjną listę niezbędnych produktów i artykułów, które nieść będą rzeczywistą pomoc i wsparcie. Są na niej między innymi leki, produkty dla niemowląt i środki higieniczne.

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk / niedziela 6 marca 2022 r., godz. 14:45 (Transmisja POLSAT SPORT)

Reklama

Siatkówka

mariusz wlazłyPGE Skra Bełchatówsiatkówka

Dodaj komentarz

Reklama