Puchar Polski siatkarek. Grot Budowlani Łódź rozbili rywala

Reklama

Czas < 1 min czytania

Pałac Bydgoszcz był jednym z najtrudniejszych rywali, na których Grot Budowlani goli trafić w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Łódzka drużyna nie dała mu jednak szans.

Bydgoska drużyna jest nisko w tabeli, choć ma silny skład. Liderką jest doskonale znana w Łodzi Regiane Bidias, a grą kieruje doświadczona Magdalena Mazurek. Widać jednak, że trudno z dobrych zawodniczek stworzyć silny zespół. Choć gdy w drugim secie siatkarki Grot Budowlanych trochę się rozluźniły, Pałac bezlitośnie do wykorzystał.

Reklama

Jednak dekoncentracja gospodyń trwała krótko, ponieważ w trzech z czterech partii praktycznie zdemolowały przeciwniczki. Znów świetną skuteczność demonstrowała Veronica Jones-Perry, zdobywczyni aż 27 punktów. W przyjęciu i obronie popisywały się Zuzanna Górecka i Maria Stenzel, a kiedy Amerykankę wsparła Monika Fedusio, zawodniczki Pałacu były bezradne w trzech przegranych setach zdobyły w sumie 39 punktów.

Łodzianki dobrze serwowały, a najwięcej problemów bydgoszczankom sprawiała Anna Lewandowska. Grot Budowlani zdobyły zagrywką sześć punktów przy tylko sześciu pomyłkach. Zresztą we wszystkich statystykach były zdecydowanie lepsze.

Reklama

W składzie na mecz była już Weronika Centka, reprezentacyjna środkowa, która we wtorek została zawodniczką łódzkiego klubu. Debiutu się nie doczekała, bo miała z nową drużyną tylko jeden trening. Być może zagra już w piątek, w spotkaniu Tauron Ligi z BKS Bielsko-Biała. W kolejnej rundzie Pucharu Polski Grot Budowlani zmierzą się z lepszym z pary NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – PTPS Piła (10 lutego), a zwycięzca zagra w turnieju finałowym.

Grot Budowlani Łódź – Polski Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:12, 19:25, 25:14, 25:12

Reklama

Grot Budowlani: Nowicka 4, Fedusio 12, Lisiak 13, Jones-Perry 27, Górecka 12, Lewandowska 6, Stenzel (libero) oraz Damaske

Siatkówka

Grot Budowlani Łódźpuchar polskisiatkówka

Reklama

Dodaj komentarz