Reklama
Reklama
Reklama

Daniel Mąka zostaje w Widzewie. Przynajmniej na pół roku

Czas 2 min czytania
Daniel Mąka zostaje w Widzewie. Przynajmniej na pół roku

Widzew Łódź Fot. Marian Zubrzycki

Daniel Mąka wciąż będzie pracownikiem Widzewa Łódź. Klub poinformował, że były piłkarz pierwszej drużyny skorzystał z propozycji dalszej współpracy.

Reklama

O tym, że Daniel Mąka nie będzie już dłużej piłkarzem pierwszej drużyny Widzewa, informowaliśmy na początku stycznia. Odchodząc 32-latek otrzymał propozycję dalszej współpracy, lecz już w innej roli.

W środę na klubowej stronie internetowej Widzew poinformował, że Mąka postanowił przyjąć ofertę.

Reklama

Daniel Mąka w rezerwach Widzewa

Nowa umowa Mąki z Widzewem oznacza włączenie go do drużyny rezerw na drugą część sezonu 2020/2021 oraz zaangażowanie go w pracę sztabu szkoleniowego akademii. Kontrakt został zawarty do 30 czerwca z możliwością przedłużenia o rok w przypadku awansu zespołu do IV ligi.

– Rozmawialiśmy kilkukrotnie z Danielem na temat jego nowej roli w klubie. Cieszę się, że zdecydował się ostatecznie na ten krok, w którym z jednej strony nadal pozostaje na boisku w czynnej roli zawodnika, z odpowiedzialnością bycia liderem drugiego zespołu Widzewa, a z drugiej strony rozpoczyna ścieżkę trenerską. W tej pierwszej roli liczymy na zdecydowane wzmocnienie zespołu w realizacji celu, jakim jest awans drużyny rezerw do IV ligi. Natomiast w obszarze trenerskim istotną rolę ma także istniejący już sztab szkoleniowy, który będzie wprowadzał go w standardy pracy akademii oraz stosowaną metodologię pracy – komentuje Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa. 

Daniel Mąka: „Chcę pomóc Widzewowi”

Mąka rozstał się z pierwszym zespołem Widzewa po ponad czterech latach gry. Rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Reklama

– To dla mnie bardzo dobra możliwość dalszego funkcjonowania w Widzewie. Priorytetem będzie dla mnie wywalczenie z drużyną rezerw awansu do wyższej ligi i wierzę, że tak się stanie. Jednocześnie grę w drugim zespole będę łączył z pracą w akademii, gdzie będę miał możliwość współpracy z doświadczonymi trenerami oraz korzystania z ich wiedzy. Chcę nadal być częścią tego klubu i pomóc Widzewowi w nowej roli – powiedział Mąka.

Więcej o karierze Daniela Mąki w Widzewie przeczytacie TUTAJ.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama