Puszcza pochłonęła Widzew. Zdecydował brak skuteczności

LODZ. 16.09.2020 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. DERBY LODZI. WIDZEW LODZ - LKS LODZ N/Z MARCIN ROBAK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Czas < 1 min czytania

Piłkarze Widzewa ponieśli czwartą ligową porażkę. Tym razem okazali się słabsi od Puszczy Niepołomice, bo chociaż stworzyli sobie kilka świetnych okazji, to nie potrafili zdobyć choćby jednej bramki.

Pierwszą z nich łodzianie stworzyli sobie już w 7. minucie. Wówczas Mateusz Michalski otrzymał świetne podanie od Merveille’a Fundambu, ale bramkarz Puszczy obronił uderzenie widzewiaka.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się chwilę później. Po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła na głowę Erika Cikosa, który pokonał Miłosza Mleczkę.

Widzewiacy próbowali doprowadzić do wyrównania, ale brakowało w ich poczynaniach zdecydowania. Dopiero pod koniec łodzianie zagrali nieco odważniej, jednak pod bramką Gabriela Kobylaka brakowało im wykończenia. Swoich okazji nie wykorzystali Robak, Michalski i Możdżeń.

Po przerwie widzewiacy dalej dążyli do strzelenia gola na 1:1, ale ich starania spełzły na niczym. I to mimo doskonałych szans, jak na przykład tej z 64. minuty, kiedy to Robak stanął oko w oko z Kobylakiem, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Napór czterokrotnego mistrza Polski rósł z każdą minutą, ale tak naprawdę, poza wspomnianą szansą Robaka, niewiele z tego wynikało.

Rozpaczliwe próby nie przyniosły jednak żadnego efektu i po ostatnim gwizdku sędziego Mariusza Złotka to gospodarze mogli cieszyć się ze skromnej wygranej.

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 1:0 (1:0)
1:0 – Cikos (13.)

Puszcza: Kobylak – Cikos, Czarny, Stępień, Mikołajczyk – Bartosz (61′ Klec), Serafin, Żytek, Żurek (87′ Skrzypczak), Tomalski – Spławski (61′ Radionow)
Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Grudniewski, Tanżyna, Becht (71′ Ameyaw) – Michalski, Możdżeń, Mucha (89′ Poczobut), Kun (71′ Stępiński) – Fundambu (80′ Mąka), Robak