Reklama
Reklama

Rekord Master Pharm Budowalnych

Czas 2 min czytania
Rekord Master Pharm Budowalnych

Po sobotnim finale mistrzostw Polski Master Pharm Budowlani pobiją krajowy rekord.

Reklama

Dyrektor sportowy i trener w jednym – Mirosław Żórawski i trener Przemysław Szyburski są już rutyniarzami. Po raz dziesiąty poprowadzą drużynę w finale mistrzostw Polski. Trener Żórawski wie, że przed jego drużyną trudne, ale wykonalne zadanie:

 Bardzo się z tego cieszymy. Byłem na wszystkich finałach play-off. Zawsze nasza drużyna pochodziła z jednym celem – dotarciem do finału. Później to jest już walka i specyfika meczu finałowego. Tak samo będzie w tym roku. Mam nadzieję, że drużyny stworzą wspaniałe widowisko..

Reklama

Dla Master Pharm Budowalnych, niezależnie od tego, czy wywalczą złoto, czy będą musieli zadowolić się srebrem, będzie to już dziewiąty wywalczony medal i ósmy finał, w którym wezmą udział. Wyrównają tym samym rekord… KS Budowalnych Łódź. Jeżeli brać pod uwagę osiągnięcia obu łódzki budowalnych będzie to już szesnasty finał w jakim wezmą udział. Od 2015 roku Budowalni nie opuścili jeszcze ani jednego pojedynku o złoty medal. Najpierw przegrali z Arką Gdynia, rok później wygrali z Lechią Gdańsk, następnie dwukrotnie pokonali Ogniwo Sopot, a w 2019 z nimi przegrali. W 2020 ze względu na pandemię nie rozegrano finału, więc Budowalni mogą wziąć odwet na klubie, który odebrał im złoty medal.

Prezes Budowlanych SA, Krzysztof Serafin podziękował sponsorom i zapowiedział nagrodę od miasta.

Ogromne słowa podziękowania należą się kilku firmom. To Master Pharm i Jacek Franasik, który nas wspiera od lat, a teraz mogliśmy liczyć na dodatkowe wsparcie. Kolejne firmy to: Immergas Polska i prezes Maciej Czop, Wizja Net i prezes Michał Bielecki, Promo-pak i Łukasz Tomczak, Biomedical Pharma. Te firmy udzieliły nam dodatkowego wsparcia, które było niezbędne do odpowiedniego przygotowania drużyny do finału. Może pojechać dzień wcześniej na mecz. W oprawie meczu i ubiorze drużyny będzie też duża niespodzianka. Nie zdradzamy jej jednak. Łódzkim rugbistom nagrodę finansową dla mistrza Polski obiecał też Urząd Miasta Łodzi. Trzymajmy kciuki. 

Reklama

Mecz finałowy Master Pharm Budowalni – Ogniwo Sopot pokaże TVP Sport.

Inne sporty

Master Pharm Budowlani

Dodaj komentarz

Reklama