Reklama
Reklama

Rywal Widzewa zagra z ekstraklasą

Czas < 1 min czytania
Rywal Widzewa zagra z ekstraklasą

LODZ. 07.11.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - MIEDZ LEGNICA N/Z CARLOS JULIO MARTINEZ, FABIO NUNES FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Miedź Legnica, lider Fortuna 1. Ligi też poleci na zgrupowanie do Turcji.

Reklama

W weekend zakończyły się tegoroczne rozgrywki na zapleczu ekstraklasy. Miedź jest liderem i wyprzeda Widzew. Gonią ich Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Sandecja Nowy Sącz, GKS Tychy i reszta drużyn.

Widzew swój plan przygotowań ogłosił w poniedziałek. Zespół trenera Janusza Niedźwiedzia rozegra aż dziewięć sparingów, z czego dwa na zgrupowaniu w Turcji. Widzew poleci tam 8 i będzie trenował do 19 lutego. Uwagę zwraca fakt, że rywalami łodzian w meczach kontrolnych będą drużyny z niższych lig. – Rywali mamy dogranych od dłuższego czasu. Chcieliśmy grać z kimś mocniejszym, ale ekstraklasa zaczyna mecze już na początku lutego. Drużyny wylatują zagranicę, jak my zaczynamy treningi i trudno było znaleźć kogoś, z kim moglibyśmy zagrać. Z kolei z zespołami z naszej ligi nie chcemy grać, by rywale nie uczyli się naszej gry – tłumaczy trener łodzian.

Reklama

Miedź zmierzy się z liderem PKO Ekstraklasy

Inaczej podeszła do tego Miedź, bo lider Fortuna 1. Ligi na początek przygotowań zagra z pierwszoligowcami Górnikiem Polkowice i Chrobrym Głogów, a potem z liderem PKO Ekstraklasy Lechem Poznań.

Są też jednak podobieństwa z Widzewem, bo drużyna z Legnica też poleci do Turcji, ale wcześniej, bo 1 lutego (wróci 12). W ostatnim sparingu przed startem ligi Miedź zagra z KKS-em Kalisz, z którym Widzew zmierzy się 29 stycznia.

Reklama
Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama