Reklama
Reklama
Reklama

Sebastian Madera znów pracuje w Akademii Widzewa

Czas < 1 min czytania
Sebastian Madera znów pracuje w Akademii Widzewa

Sebastian Madera Fot. widzew.com

Reklama

Po prawie 2-letnim pobycie w Akademii Lecha Poznań na al. Piłsudskiego wrócił Sebastian Madera.

Reklama

Madera to były piłkarz Widzewa, który rozegrał w nim ponad 120 meczów w ekstraklasie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej – grał też m.in. w Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk – wrócił do Widzewa jako trener dzieci. Dwa lata temu przeniósł się do Lecha Poznań. Ale teraz wrócił i dołączy co kadry trenerskiej Akademii Widzewa.

Do końca sezonu 2020/2021 Madera będzie pełnił funkcję asystenta trenerów w bloku B, czyli zespołach U-16 (trener prowadzący: Krzysztof Mordak) i U-17 (trener prowadzący: Łukasz Jonczyk). Umowa Madery jest ważna do czerwca 2022 roku.

Reklama

– Sebastian Madera wraca do Akademii Widzewa bogatszy o doświadczenia w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w kraju. Przed sezonem 2019/2020 Sebastian zdecydował się na propozycję Lecha Poznań mimo tego, że oczywiście chcieliśmy go wtedy zatrzymać w klubie. Teraz z kolei nadarzyła się okazja, by jednak do tego wznowienia współpracy finalnie doszło. Mam nadzieję, że będzie ona owocna, a Sebastian wniesie wartość w działania Akademii nie tylko jako były zawodnik Widzewa, ale również osoba, która przez ostatni czas pracowała w zorganizowanej strukturze szkolenia – mówi Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama