Reklama
Reklama
Reklama

Siatkarskie derby Łodzi: dla kogo 13. okaże się szczęśliwa

Czas 2 min czytania
Siatkarskie derby Łodzi: dla kogo 13. okaże się szczęśliwa

ŁKS Commercecon - Grot Budowlani Fot. Paweł Ciesielski/Tauron Liga

Grot Budowlani Łódź i ŁKS Commercecon Łódź, po raz 13. zagrają z sobą w lidze. Znów trudno wskazać faworyta, bo obie drużyny mają tyle samo punktów.

Reklama

– Szanse oceniam po równo – tak przed derbami mówi Jacek Nawrocki, selekcjoner reprezentacji Łodzi. – Każda z drużyn ma swoje atuty – dodaje.

Gospodarzem będą Grot Budowlani, jednak nie można mówić, że będzie to atut, bowiem trybuny będą puste. W pierwszej rundzie ŁKS Commercecon przegrał 1:3, co tylko potwierdza, że nie można komuś dawać większych szans.

Reklama

W Grot Budowlanych dużo zależy od atakującej Veroniki Jones-Perry, która jest najlepszą zawodniczką nie tylko swojego zespołu, ale ligi. Zdecydowanie prowadzi w rankingu na najlepiej punktującą i atakującą siatkarkę, a wśród zagrywających jest druga – za Katarzyną Zaroślińską-Król z ŁKS Commercecon.

Jej młodziutkie koleżanki też spisują się bardzo dobrze o czym przekonały się niedawno lider Developres Rzeszów czy groźny BKS Bostik Bielsko-Białą. W tym roku drużynie nie udało się jeszcze wygrać bez straty seta, a dwa ostatnie mecze kończyły się po tie-breakach.

Siatkarki ŁKS Commercecon teoretycznie powinny być w lepszej kondycji, gdyż od początku roku tylko jeden z ich meczów trwał dłużej niż trzy sety.

Reklama

Równa forma Budowlanych i wahania ŁKS

Budowalne, w tym roku przegrały tylko raz (w Radomiu), a na rozkładzie mają całą ligową czołówkę.

ŁKS też przegrał raz, z Chemikiem w Policach. Brązowe medalistki mistrzostw Polski nie miały jednak trudnych rywali, pokonując teoretycznie dużo słabsze Volley Wrocław czy Pałac Bydgoszcz.

Kolektyw ŁKS i gwiazdy Budowlanych

Liderkami obu zespołów są atakujące: Jones-Perry i Zaroślińska-Król, a w składach jest wiele reprezentantek. Nie tylko Polski, bo Britt Bongaerts jest drugą rozgrywającą w holenderskiej kadrze, a Katarina Lazović była powoływania do reprezentacji Serbii.

Reklama

Trener Nawrocki będzie przyglądać się Marii Stenzel, Monice Fedusio, Zuzannie Góreckiej, Julii Nowickiej i Weronice Centce z Grot Budowlanych, zaś z ŁKS Commercecon Klaudii Alagierskiej oraz Aleksandrze Wójcik.

Derby Łodzi rozpoczną się w sobotę o godz. 15, a transmisję można oglądać w serwisie Ipla

Reklama

Siatkówka

derby ŁodziGrot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódźsiatkówka

Dodaj komentarz

Reklama