Reklama
Reklama
Reklama

Stadion ŁKS-u: w przyszłym miesiącu pojawią się telebimy

Czas 2 min czytania
Stadion ŁKS-u: w przyszłym miesiącu pojawią się telebimy

fot. ŁKS Łódź

Na budowie stadionu przy al. Unii trwają prace wykończeniowe. W ostatnim czasie zamontowano m.in.: kołowrotki, ogrodzenia i siatkę elewacyjną.

Reklama

W listopadzie ekipa budowlana pracująca na Stadionie im. Władysława Króla zakończyła  montaż krzesełek, a wokół obiektu pojawiły się pierwsze kołowrotki, przy których kibice będą skanować bilety i przez które będą wchodzić na teren obiektu. Zakończono również montaż siatki elewacyjnej, która oplata już teraz całą bryłę stadionu, a także pojawiły się pierwsze ogrodzenia: zarówno wokół obiektu, jak i na poziomie jego korony.

Elewacja biurowca prawie gotowa

– Na trybunach wschodniej [od strony al. Unii – przyp. red.] i południowej [od strony trasy W-Z – przyp. red.] zakończyliśmy już praktycznie wszystkie prace wykończeniowe. Obecnie trwają tam drobne prace poprawkowe. Udało nam się również zakończyć montaż przeszklenia na głównej fasadzie biurowca od strony północnej. W tej części stadionu trwają prace wykończeniowe, a już wkrótce znikną rusztowania zakrywające jeszcze elewację – relacjonuje Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud.

Reklama

Dzięki trwającej przerwie zdemontowany został zegar z tablicą wyników. W meczach rundy wiosennej wynik i czas pozostały do końca meczu będzie już pokazywał jego następca. Na przełomie stycznia i lutego pojawią się z kolei telebimy. Rosa potwierdził, że będą one miały wymiary pięć metrów na trzy metry.

Zobacz też: Telebimy na stadionie ŁKS-u dużo mniejsze niż planowano

Kierownik kontraktu przyznaje, że zimowa aura nie ułatwia budowlańcom pracy. – Utrzymujące się minusowe temperatury nieco utrudniają nam zadanie, ale cały czas kontynuujemy prace. Jeśli temperatura spadnie poniżej minus dziesięciu stopni będziemy jednak musieli wstrzymać prace zewnętrzne. Na tym etapie budowy wszystkie roboty związane z dachem zostały ukończone, dzięki czemu nie jesteśmy już uzależnieni od śniegu – mówi Rosa.

Reklama

Pracowita końcówka roku

Pomimo zbliżającego się okresu świąteczno-noworocznego ekipa budowlana nie planuje dłuższych przerw. Budowlańcy dostaną wolne jedynie w dni świąteczne. – Do końca grudnia planujemy zakończyć prace wykończeniowe, instalacyjne, a także związane z montażem barierek i układaniem kostki – zapowiada Rosa.

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama