Strzelecki rekord futsalistów Widzewa

LODZ. 03.10.2021 FUTSAL WIDZEW LODZ - KS GNIEZNO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama


Czas 2 min czytania

Widzew Łódź Futsal pokonał w niedzielę na wyjeździe TAF Toruń 9:2. Zespół Marcina Stanisławskiego jest wiceliderem tabeli 1 Ligi i jedną z dwóch drużyn z kompletem punktów na koncie.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo i historyczny wynik

Widzewiacy losy spotkania przesądzili już przed przerwą. Czerwono-biało-czerwoni szybko wyszli na prowadzenie 3:0, a pierwszą połowę skończyli z wynikiem 5:2. Na listę strzelców wpisali się Michał Bondarenko i Maksym Panasenko, a także Daniel Krawczyk, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Po zmianie stron dwa trafienia dorzucił Michał Marciniak, gola zdobył również grający trener Marcin Stanisławski, a swój dorobek jeszcze poprawił Krawczyk. Superstrzelec Widzewa zdobył tego wieczoru łącznie cztery bramki, co pozwoliło mu zostać najskuteczniejszym aktualnie zawodnikiem obu grup 1 Ligi PLF z siedmioma trafieniami na koncie.

Reklama

Zwycięstwo 9:2 to najwyższa ligowa wygrana w historii klubu Widzew Łódź Futsal. Dotychczas czerwono-biało-czerwoni w meczach o stawkę strzelali maksymalnie 7 goli (dwukrotnie w zeszłym sezonie, wygrywając 7:3 i 7:0).

Widzew (wice-)liderem

Widzewiacy, dzięki kompletowi zwycięstw (3/3), zajmują drugie miejsce w tabeli grupy północnej zaplecza Futbol Ekstraklasy. Takim samym dorobkiem pochwalić może się jeszcze tylko We-Met Futsal Club Kamienica Królewska, która jest pierwsza w stawce – z taką samą różnicą bramkową jak Widzew (+14), ale jedną bramką więcej strzeloną i straconą. Lider rozgrywek w miniony weekend wygrał bardzo ważny wyjazdowy mecz z Football Club 10 Zgierz, który z kolei będzie najbliższym rywalem łodzian w Hali MOSiR Parkowa. To będzie jeden z ważniejszych meczów rundy, z przeciwnikiem, który chce walczyć o awans, ale już na początku sezonu stracił kontakt z czołówką.

Reklama

Do Futsal Ekstraklasy awansuje zwycięzca grupy, a druga drużyna w tabeli zagra w barażu.

FAT Toruń – Widzew Łódź Futsal 2:9 (2:5)

Bramki dla Widzewa: Michał Bondarenko, Maksym Panasenko, Daniel Krawczyk (4x), Michał Marciniak (2x), Marcin Stanisławski.

Skład Widzew Łódź Futsal: Dariusz Słowiński – Michał Marciniak, Marcin Stanisławski, Daniel Krawczyk, Michał Bondarenko oraz Tiago Ferreira, Tomasz Gąsior, Jakub Stegliński, Jan Dudek, Oleksij Dakhina, Maksym Panasenko.

Reklama

Piłka nożna

futsalpiłka nożnaWidzew Futsal

Dodaj komentarz