Reklama
Reklama

Święto Wojska Polskiego na Widzewie

Czas < 1 min czytania

Widzew włączy się w organizację Święta Wojska Polskiego. Mecz z Chrobrym Głogów będzie miał wyjątkową patriotyczną oprawę.

Reklama

W niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Tego dnia Widzew zagra u siebie z Chrobrym Głogów. W związku z tym klub zdecydował, że należy godnie uczcić ten dzień.

Zarówno dzień meczowy, jak i sobota poprzedzająca spotkanie, będą miały szczególną otoczkę. W przededniu meczu z Chrobrym do Łodzi przyjedzie delegacja Powstańców Warszawskich. Gośćmi honorowymi klubu będą płk Bronisław Maciaszczyk „Józef”, prezes Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz por. Janusz Maksymowicz „Janosz”, prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Powstańcy w sobotę wezmą udział w spotkaniu z jedną z drużyn Akademii Widzewa, a także zostaną oprowadzeni po muzeum Widzewa. Wieczorem w sobotę bohaterowie zrywu niepodległościowego z 1944 roku zasiądą do uroczystej kolacji z zarządem i radą nadzorczą Widzewa.

Reklama

Goście na meczu Widzewa

W niedzielę na stadionie klub będzie gościć ponad setkę żołnierzy polskich i amerykańskich, którzy pojawią się na meczu z Chrobrym na zaproszenie Widzew. Usiądą wspólnie z rodzinami na trybunie B. W loży prezydenckiej zasiądą z kolei powstańcy warszawscy, a piłkarze Widzewa wystąpią w koszulkach meczowych, na których pojawi się okazjonalne logo poświęcone Świętu Wojska Polskiego. Limitowana liczba trykotów trafi na licytację. W organizację wszystkich wydarzeń włączyli się sympatycy zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Kibiców „Tylko Widzew”.

Prezentacja w muzeum Widzewa

Po meczu fani wojskowości i historii Polski, a także dziejów Widzewa, będą mogli wziąć w wyjątkowej prezentacji w muzeum Widzewa. Jej prowadzącym będzie Krzysztof Malinowski, wnuk wieloletniego prezesa Widzewa Mariana Malinowskiego. Tematem spotkania będą dzieje rodziny Pobóg-Malinowskich, działaczy i zawodników Widzewa, którzy wsławili się walką o niepodległość Polski w trakcie wielkich konfliktów zbrojnych. Prezentacja rozpocznie się po meczu o godz. 15. Wstęp jest darmowy i otwarty.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama