Reklama
Reklama
Reklama

Udany debiut nowego szkoleniowca siatkarek ŁKS

Czas < 1 min czytania
Udany debiut nowego szkoleniowca siatkarek ŁKS
Reklama

W 15. kolejce siatkarki ŁKS Commercecon pokonały zespół Legionovii 3:0. Łodzianki po raz pierwszy wystąpiły pod wodzą nowego trenera.Włoch Giuseppe Cuccarini dzień przed spotkaniem zastąpił Marka Solarewicza, który pozostał w sztabie szkoleniowym.

Reklama

O zmianie na stanowisku trenera siatkarek ŁKS klub poinformował w sobotę. Nie podano jednak powodów zmiany. 61-letni Cuccarini w latach 2014-16 prowadził zespół Chemika Policea, z którym zdobył mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski i. Był również trenerem m.in. Pallavolo Sirio Perugia, Foppapedretti Bergamo, Volley Modena z Włoch i tureckiego Eczacibasi Stambuł. Od 2017 roku jest selekcjonerem kobiecej reprezentacji Izraela.

Debiut trenera wypadł okazale, choć jak przyznał po spotkaniu, niewiele zdążył zrobić. – Poprowadziłem trening w sobotę i w trakcie meczu dawałem zawodniczkom wskazówki. Na szczęście siatkówka to praktyczny sport, opierający się na tym, co robisz każdego dnia. Musimy jednak popracować nad kilkoma rzeczami. To są drobne sprawy, których poprawienie da nam większą skuteczność. Najważniejsze dla mnie, że z Legionovią wygraliśmy w trzech setach, a w decydujących momentach dziewczyny zagrały bardzo dobrze – podsumował mecz Cuccarini.

Reklama

ŁKS Commercecon – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:23, 25:23).

ŁKS: Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Ewa Kwiatkowska, Katarina Lazovic, Eva Mori, Aleksandra Wójcik – Krystyna Strasz (libero).

Fot: ŁKS Commercecon

Reklama

Siatkówka

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama