Reklama
Reklama
Reklama

W Łodzi Pirulo strzela i podaje najlepiej

Czas 2 min czytania
W Łodzi Pirulo strzela i podaje najlepiej

Pirulo - najlepszy piłkarz Fortuna 1. Ligi Fot. Marian Zubrzycki

Przyjrzeliśmy się klasyfikacji strzelców i asystentów w Fortuna 1 Lidze. Jak wypadają w nich piłkarze ŁKS-u i Widzewa?

Reklama

Za nami 23. kolejka pierwszoligowych rozgrywek, chociaż są drużyny, jak choćby Termalika Brut-Bet Nieciecza (21) czy Radomiak (22), które mają jeszcze do rozegrania zaległe mecze. W Termalice, czyli drużynie lidera ligi, występuje Roman Gergel. Klub poinformował właśnie, że 33-letni słowacki pomocnik podpisał nowy dwuletni kontrakt. Zdecydowanie na to zasłużył. Gergel to najlepszy strzelec ligi. W 21 meczach zdobył 16 goli i zdecydowanie przewodzi klasyfikacji strzelców.

O pięć bramek mniej od Słowaka zdobył Kamil Zapolnik z Miedzi Legnica. Kolejny na liście jest pierwszy piłkarz z ŁKS-u. Hiszpan Pirulo ma na koncie 10 bramek.

Reklama

Drużyna z al. Unii strzeliła najwięcej goli w lidze – aż 44 (druga w tej klasyfikacji jest Termalika – 36). Antonio Dominguez dołożył się do tego ośmioma bramkami, a Łukasz Sekulski siedmioma

Pozostali strzelcy goli dla ŁKS-u: 4 – Samu Corral, 3 – Michał Trąbka, 2 – Ricardinho, Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Wolski, 1 – Piotr Janczukowicz, Adrian Klimczak, Carlos Moros Gracia, Tomasz Nawotka, Mikkel Rygaard i Dragoljub Srnić.

Widzewiakom idzie zdecydowanie gorzej. Zdobyli połowę goli ŁKS-u, czyli tylko 22. Najlepszym strzelcem drużyny pozostaje Marcin Robak, który siedem razy pokonał bramkarzy rywali. W tym roku ta sztuka udała mu się tylko raz – z rzutu karnego pokonał bramkarza Chrobrego Głogów. Ostatnią bramkę z gry Robak strzelił w listopadzie.

Reklama

Pozostali strzelcy goli dla Widzewa: 3 – Patryk Mucha, 2 – Michael Ameyaw, Mateusz Możdżeń, 1 – Filip Becht, Karol Czubak, Merveille Fundambu, Mateusz Michalski, Krystian Nowak, Piotr Samiec-Talar, Daniel Tanżyna i Paweł Tomczyk.

Asystenci wystąp

A jak wygląda klasyfikacja asystentów w Fortuna 1 Lidze? Co ciekawe, nie ma w niej piłkarza, który specjalizowałby się w ostatnich podaniach. Trzech piłkarzy: Adam Banasiak z Radomiaka, Jacek Podgórski z Korony Kielce oraz Paweł Wojciechowski z Górnika Łęczna mają na koncie po pięć asyst i są w tym w lidze najlepsi. Nie wygląda to więc imponująco. Aż czternastu zawodników asystowało przy bramkach kolegów po cztery razy. W tym gronie jest Pirulo. Według oficjalnej strony ligowych rozgrywek trzy asysty mają Adrian Klimczak i Michał Trąbka oraz Łukasz Kosakiewicz z Widzewa. Jednak w klubie z al. Piłsudskiego 138 twierdzą, że Kosakiewicz ma o jedno kluczowe podanie więcej. Nie zmienia to faktu, że 30-letni obrońca Widzewa to najlepszy asystent drużyny (3 asysty ma też Mateusz Możdżeń).

Reklama

Asysty w ŁKS-ie: 4 – Pirulo, 3 – Adrian Klimczak, Michał Trąbka, 2 – Samu Corral, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Przemysław Sajdak, Maciej Wolski, 1 – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Ricardinho, Jan Sobociński.

Asysty w Widzewie: 4 – Łukasz Kosakiewicz, 3 – Mateusz Możdżeń, 2 – Patryk Stępiński, 1 – Michael Ameyaw, Karol Czubak, Kacper Gach, Przemysław Kita, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Robert Prochownik, Marcin Robak.

W klasyfikacji kanadyjskiej (gole i asysty) w łódzkich drużynach przewodzi więc Pirulo z 14 punktami.

Reklama

Autor: Janek

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama