Reklama
Reklama

Ważny mecz futsalistów Widzewa Łódź

Czas 2 min czytania
Ważny mecz futsalistów Widzewa Łódź

LODZ. 03.10.2021 FUTSAL WIDZEW LODZ - KS GNIEZNO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Zespół Marcina Stanisławskiego w sobotę o 16:00 zmierzy się na własnym terenie z drugim w tabeli KS BestDrive Futsalem Piła. Łodzianie są liderem rozgrywek i jedynym zespołem z kompletem punktów.

Reklama

Widzew Łódź Futsal wygrał wszystkie pięć spotkań obecnego sezonu i pewnie zmierza w kierunku realizacji postawionego przed drużyną latem celu, czyli awansu do Futsal Ekstraklasy. W sobotę czerwono-biało-czerwoni chcą wykonać kolejny ważny krok na drodze do elity, pokonując u siebie rywala z Piły, który zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli z sześcioma punktami straty do łodzian.

W poprzedniej kolejce pokazał jednak siłę, ogrywając aż 8:2 niepokonany dotąd zespół We-Met Futsal Club Kamienica Królewska, czyli najgroźniejszego w pierwszej części sezonu kontrkandydata Widzewa w walce o awans. Poza tym ekipa z Piły mocno dała się we znaki łodzianom w poprzednim sezonie, wygrywając z nimi na wyjeździe aż 7:1. W rewanżu, po niezwykle emocjonującym widowisku, ostatecznie padł remis 6:6, choć widzewiacy przegrywali w pierwszej połowie już 0:5!

Reklama

Drużyna Marcina Stanisławskiego stara się jednak nie oglądać na rywali, tylko skupiać na doskonaleniu własnej gry, na co trener regularnie zwraca uwagę w pomeczowych wywiadach. Tak powinno być również w sobotę. Grający na miarę swojego potencjału Widzew, mający w składzie uznane indywidualności, ale też, mimo letnich zmian kadrowych, coraz lepiej radzący sobie jako kolektyw, powinien być zdecydowanym faworytem sobotniego, jak i większości pozostałych meczów tego sezonu.

W najbliższym spotkaniu łodzianie muszą jednak być czujni. Wicelider tabeli ma bowiem w swoim składzie najskuteczniejszego obecnie zawodnika ligi – Wojciecha Węgrzyna, który w trakcie pięciu dotychczasowych kolejek zdobył 9 goli, czyli jednego więcej niż Daniel Krawczyk, najlepszy strzelec Widzewa.

Reklama

Bilety na sobotni mecz, w cenie 15 zł normalny i 5 zł ulgowy, kupować można cały czas on-line, za pośrednictwem strony internetowej klubu (KUP TERAZ), ale dla spóźnialskich wyjątkowo powinna być możliwość zdobycia wejściówki również już w hali. Początek meczu o 16:00 (MOSiR „Parkowa”, ul. Małachowskiego 7).

Reklama

Piłka nożna

futsalMarcin Stanisławskipiłka nożnaWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama