Reklama
Reklama
Reklama

Widzew będzie świętować pierwsze mistrzostwo Polski

Czas < 1 min czytania
Widzew będzie świętować pierwsze mistrzostwo Polski

Widzew.com

Reklama

14 czerwca 1981 roku Widzew sięgnął po pierwsze mistrzostwo Polski. Po 40 latach przyjdzie czas na świętowanie.

Reklama

W sezonie 1980/81 Widzew był najlepszy w Polsce. Wyprzedził w tabeli Wisłę Kraków i Szombierki Bytom. Ligę wygrał m.in. dzięki dziewięciu bramkom nieżyjącego już Krzysztofa Surlita, siedmiu Zdzisława Rozborskiego i sześciu Włodzimierza Smolarka, którego też już nie ma wśród nas.

Świętowanie jubileuszu rozpocznie się 1 czerwca, bo wtedy nastąpi otwarcie klubowego muzeum, i potrwa przez cały miesiąc. Kulminacją obchodów będą uroczystości podczas ostatniego meczu sezonu w Fortuna 1 Lidze z Odrą Opole 12 czerwca. Na to spotkanie zaproszeni zostaną członkowie mistrzowskiej ekipy sprzed lat. W planach jest m.in. uroczyste śniadanie. Mistrzowie będą oczywiście gośćmi honorowymi na stadionie.

Reklama

Specjalne gadżety i odświętny stadion

Klub wprowadzi też do sprzedaży specjalne gadżety upamiętniające tamto wydarzenie. Będą to retro koszulki, plakaty, kubki i szaliki. Sporą niespodzianką będzie specjalne obrandowanie stadionu przy al. Piłsudskiego 138 w drugiej połowie czerwca.  

– Obchody 40-lecia pierwszego mistrzostwa Polski są przede wszystkim ukłonem w stronę piłkarzy Widzewa z tamtego sezonu, ich rodzin, działaczy oraz ówczesnych pracowników klubu – mówi Piotr Szor, p.o. prezesa Widzewa. – Wiemy, że w ubiegłym roku, przy okazji 110-lecia, czekali oni na możliwość spotkania się po latach, powspominania dawnych czasów oraz odwiedzenia stadionu przy al. Piłsudskiego. Wówczas plany pokrzyżowała nam sytuacja epidemiologiczna, ale teraz z największą radością ugościmy ich na naszym obiekcie.

Reklama

– Naszym obowiązkiem jest podkreślenie wagi tamtego wydarzenia. To dzięki sukcesom sprzed lat dzisiaj jesteśmy klubem z ogromną historią i tradycją – dodał Michał Rydz, wiceprezes klubu.

Piłka nożna

piłka nożnaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama