Reklama
Reklama
Reklama

Widzew. Dziś badania na obecność koronawirusa

Czas < 1 min czytania
Widzew. Dziś badania na obecność koronawirusa

Marcin Robak w meczu Widzew - Stal (fot. Marian Zubrzycki)

Już dziś piłkarze, trenerzy oraz inne wytypowane osoby związane z Widzewem Łódź przejdą testy na obecność koronawirusa. Taką informację podał Polski Związek Piłki Nożnej.

Reklama

Na piątek zaplanowano badania we wszystkich klubach II ligi. Ci, których wyniki będą budziły wątpliwości, przejdą również badania wymazu z nosogardzieli. Dopiero po ich analizie przez Zespół Medyczny PZPN zapadnie decyzja o możliwości prowadzenia zajęć grupowych.

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu PZPN.

Reklama

Plan wznowienia rozgrywek Totolotek Pucharu Polski, Fortuna 1 ligi i 2 ligi przygotowany przez Zespół Medyczny PZPN, zakładał w pierwszym kroku przeprowadzenie badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 zgodnie z poniżej zaprezentowanym harmonogramem.

05.05 – Stal Mielec i Miedź Legnica

07.05 – pozostałe kluby I ligi

Reklama

08.05 – wszystkie kluby II ligi

We wtorek (05.05) zgodnie z planem zostały przeprowadzone testy w Stali Mielec i Miedzi Legnica. Plan zakładał, iż w sytuacji, w której wynik badań na obecność przeciwciał nie będzie ujemny, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Testy Real Time RT-PCR. W tym przypadku wybrane osoby z obu klubów zostały skierowane do dalszej diagnostyki. Kluby wyniki tych badań poznają w czwartek (07.05).

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań wymazowych, kluby, jak wynika z przygotowanego planu wznowienia rozgrywek, prowadzą treningi indywidualne.

Reklama

Siódmego maja zostaną przeprowadzone badania w pozostałych klubach Fortuna 1 Ligi, a 08.05 we wszystkich klubach 2 ligi. Po analizie wyników badań przez Zespół Medyczny PZPN zapadną decyzje o możliwości prowadzenia zajęć grupowych.

Informacje o decyzjach Komisji Medycznej będzie można znaleźć na stronach oraz kanałach Polskiego Związku Piłki Nożnej.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama