Reklama
Reklama
Reklama

Widzew i Legia zjednoczą się w słusznej sprawie. Pomogą chorej Mai

Czas < 1 min czytania
Widzew i Legia zjednoczą się w słusznej sprawie. Pomogą chorej Mai

Piłkarze Widzewa Łódź i Legii Warszawa przed rozpoczęciem meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski na rozgrzewkę wybiegną w jednakowych koszulkach na rzecz ośmiomiesięcznej Mai, dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Reklama

U Mai Kwiatkowskiej stwierdzono ciężką i postępującą chorobę rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego (SMA). Z powodu wady genetycznej jej neurony ruchowe sukcesywnie umierają.

Maja utraciła już większość zdolności ruchowych, obecnie potrafi obracać tylko główką i nieznacznie ruszać rączkami. Choroba nie oszczędza także mięśni oddechowych oraz odpowiedzialnych za przełykanie.

Reklama

W akcję pomocy chorej dziewczynce włączył się Widzew Łódź i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”, którzy przekazali na licytację m.in. piłkę i proporczyk klubowy z podpisami piłkarzy pierwszej drużyny, dzięki czemu do puli zebranych pieniędzy udało się dorzucić 1,5 tysiąca złotych.

Kolejna okazja do wsparcia Mai nadarzy się już w środę 25 listopada. Piłkarze Widzewa Łódź i Legii Warszawa wybiegną na rozgrzewkę przed meczem 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski w jednakowych koszulkach #BeMajaTeam.

Pojedyncze egzemplarze koszulek z podpisami zawodników obu klubów zostaną przekazane na licytację, by zebrać kolejne pieniądze na rzecz cierpiącego dziecka.

Reklama

Tym samym Widzew i Legia udowadniają, że mimo wieloletniej rywalizacji pomiędzy obydwoma klubami, Widzew i Legia potrafią wspólnie zjednoczyć się na rzecz chorej dziewczynki.

fot. widzew.com

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama