Mistrzynie pokonane. Grot Budowlani górą w starciu z Chemikiem

LODZ. 02.11.2020 TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - GROT BUDOWLANI LODZ N/Z BLAZEJ KRZYSZTALOWICZ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama


Czas < 1 min czytania

Siatkarki Grot Budowlanych się nie zatrzymują. W starciu 10. kolejki TAURON Ligi zespół trenera Błażeja Krzyształowicza pokonał Grupę Azoty Chemik Police 3:1 i awansowały na pozycję wicelidera tabeli.

Pierwszy set nie zwiastował jednak kolejnej klęski polickiego zespołu. Chociaż łodzianki dzielnie walczyły do stanu 15:15, to później zaczęły popełnić błędy i kolejne oczka wpadały na konto rywalek.

Losy spotkania odwróciły się jednak w trzech kolejnych setach, w których ze znakomitej strony pokazały się łodzianki. Udany początek tej partii i prowadzenie 8:3 uskrzydliło gospodynie, które po chwili prowadziły już 14:7. Jedyną zawodniczką Chemika, która próbowała nawiązać walkę z gospodyniami była Jovana Brakocevic-Canzian, jednak sama nie była w stanie odrobić straty 17:13. Partię zakończyła udanym atakiem Monika Fedusio 25:21.

Reklama

W trzeciej partii łodzianki poszły za ciosem, deklasując swoje przeciwniczki. Zespół Budowlanych grał swobodnie i konsekwentnie powiększał przewagę, by wygrać tego seta 25:13. 

Więcej emocji dostarczyła czwarta partia, w której policzanki podjęły jeszcze walkę z łodziankami. Ostatecznie jednak to Budowlane zachowały więcej zimnej krwi i po skutecznym ataku Moniki Fedusio mogły cieszyć się z siódmego zwycięstwa z rzędu.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Reklama

Dodaj komentarz