Widzew na esportowej arenie. ePuchar Polski na początek nowego otwarcia

Esport Widzew (fot. domena publiczna)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Widzew Łódź reorganizuje swoją esportową sekcję. Nowy koordynator, projekty gamingowe dla kibiców oraz profesjonalizacją drużyn biorących udział w oficjalnych rozgrywkach jako Widzew Łódź Esports to najważniejsze zmiany, które w życie wejdą już na początku 2021 roku.

Esportowy projekt Widzewa pod nazwą Red Wolves został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, a drużyna szybko dołączyła do krajowej czołówki i pokazała się z dobrej strony na arenie międzynarodowej.

Reklama

Klub postanowił więc postawić kolejny ważny krok w historii tej sekcji i zgłosił zespół Widzew Łódź Esports do rozgrywek ePucharu Polski organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Czerwono-biało-czerwoni wystawią w turnieju trzy zespoły, z których jeden składać będzie się z piłkarzy pierwszej drużyny – Patryka Muchy i Roberta Prochownika. Klub wystawił swoich reprezentantów w obu dostępnych grach: FIFA 21 oraz eFootball PES.

Do kolejnych sukcesów widzewskich e-sportowców prowadzić ma Alan „Cosanero” Kosiński. Ten dobrze znany na gamingowej scenie zawodnik w grudniu został koordynatorem e-sportu w Widzewie.

Reklama

Po nowym otwarciu sekcja e-sportu stawia sobie za zadanie stworzenie większej interakcji pomiędzy klubem, a kibicami z całej Polski, którzy jako Red Wolves będą mogli aktywnie uczestniczyć w e-sportowym życiu klubu. Idealną okazją do tego ma być przerwa zimowa, w trakcie której pierwsza drużyna będzie przygotowywała się do rozgrywek rundy rewanżowej Fortuna 1 Ligi. Dotąd podczas pandemii klub organizował dla kibiców turnieje „open”. Ta sama inicjatywa już na dobre zagości w ofercie klubu, a fani będą mieli możliwość regularnego brania udziału w cyklicznym turnieju otwartym, odbywającym się w jednym stałym dniu tygodnia.

Regularne turnieje dla kibiców to nie jedyny pomysł na aktywizację widzewskiej społeczności. Organizowane będą także turnieje okolicznościowe. Na grudzień zostały zaplanowane liczne inicjatywy, w tym dla najmłodszych adeptów piłki nożnej w klubie. 

Reklama

Odbędzie się specjalny świąteczny turniej FIFA 21 dla zawodników Akademii Widzewa, a tuż po świętach wystartuje duży turniej dla kibiców z całej Polski.

Inne sportyPiłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz