Reklama
Reklama

Wychowanek ŁKS-u pobił rekord

Czas < 1 min czytania
Wychowanek ŁKS-u pobił rekord

Najwyższa frekwencja w historii ligi i druga najwyższa frekwencja na świecie. Tak zadebiutowała nowa drużyna wychowanka ŁKS-u.

Reklama

Jan Sobociński, wychowanek ŁKS-u przeniósł się do Charlotte FC. Na pierwszym w historii drużyny domowym meczu padł historyczny rekord frekwencji. Na Bank of Carolina Stadium pojawiło się 74479. fanów.

Żaden z meczów MLS nie zgromadził w przeszłości aż tylu kibiców. Według Stu Holdena, dziennikarza stacji FOX, mecz Charlotte z Los Angeles Galaxy był drugą największą imprezą sportową na świecie w 2022 roku. Więcej kibiców pojawiło się tylko na finale Super Bowl 2022.

Reklama

Niestety, wychowankowi ŁKS-u nie dane było jeszcze zadebiutować. Pierwsze dwa ligowe spotkania, Sobociński spędził na ławce. Jego drużyna przegrała 0:3 i 0:1. W wyjściowym składzie pojawił się inny zawodnik związany z Łodzią. Karol Świderski, wychowanek SMS-u rozegrał 73. minuty, ale nie zebrał najlepszych recenzji. Kibice w mediach społecznościowych uważali, że wygląda jakby nie był gotowy na 90. minut gry.

Reklama

fot: Charlotte

Reklama

Piłka nożna

charlotte FCjan sobocińskiŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama