Reklama
Reklama
Reklama

Wychowanek powraca do ŁKS-u

Czas < 1 min czytania
Wychowanek powraca do ŁKS-u

fot. ŁKS Łódź

Reklama

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia. Środkowy napastnik Łukasz Dynel podpisał umowę wiążącą go z klubem z al. Unii do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Reklama

Dynel jest jednym z przedstawicieli tych roczników wychowanków piłkarskiej akademii ŁKS-u, którzy wchodzili do seniorskiego futbolu w najtrudniejszym momencie najnowszej historii klubu. Po latach treningów w ełkaesiackiej szkółce Dynel zadebiutował w biało-czerwono-białych barwach w meczu III ligi przeciwko Broni Radom, w końcówce sezonu 2014/2015. Napastnik pozostał w macierzystym klubie także na starcie kolejnych rozgrywek – tym razem grał już częściej, a w starciu z Oskarem Przysucha zaliczył nawet debiutancką bramkę w barwach ŁKS-u.

Włoska przygoda

Wiosną 2016 roku Dynel opuścił klub. W kolejnych sezonach występował w drużynach z regionu – najpierw przez pół roku bronił barw Andrespolii Wiśniowa Góra, następnie 2,5 sezonu spędził w Nerze Poddębice, aż wreszcie trafił do czwartoligowego KS Kutno, gdzie w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 zdobył łącznie 19 goli. Udana jesień skłoniła Dynela do wyjazdu za granicę – podpisał kontrakt z sycylijskim ASD Città di Acireale 1946 walczącym o awans do Serie C. Plany pokrzyżowało mu jednak zawieszenie rozgrywek spowodowane pandemią koronawirusa. W tej sytuacji Dynel powrócił nad Ochnię i dla trzecioligowego już KS Kutno zdobył w zakończonym właśnie sezonie 12 bramek.

Reklama

Powrót do korzeni

Teraz środkowy napastnik postanowił wrócić tam, gdzie rozpoczęła się jego piłkarska przygoda. Dynel ma wzmocnić rezerwy klubu z al. Unii, które wywalczyły w tym roku awans do III ligi. Przypomnijmy, że to nie pierwszy były gracz klubu z al. Unii, który trafił do ekipy ŁKS II. Kapitanem ekipy Marcina Matysiaka jest bowiem Aleksander Ślęzak.

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama