Reklama
Reklama

Z Grot Budowlanych Łódź do mistrza Rosji

Czas < 1 min czytania
Z Grot Budowlanych Łódź do mistrza Rosji

Błażej Krzyształowicz, były trener Grot Budowlanych Łódź Fot. Marian Zubrzycki

Błażej Krzyształowicz po ośmiu latach odchodzi z Grot Budowlanych Łódź. Klub szuka jego następcy.

Reklama

Ta wiadomość jest niespodzianką, bo Krzyształowicz był w Grot Budowlanych prawie od zawsze. W polskiej siatkówce trudno znaleźć trenera tak długo związanego z jedną drużyną. Zaczynał w 2013 roku jako statystyk, później był asystentem Adama Grabowskiego, następnie krótko samodzielnie pracował, by w sezonie 2015/2016 pracować w duecie z Jackiem Pasińskim. Od następnych rozgrywek prowadził już zespół sam. Z sukcesami, jakimi było zdobycie Pucharu Polski, dwa razy Superpucharu, Superpucharu PLS i trzech medali mistrzostw Polski. W premierowym sezonie swojej pracy jako główny szkoleniowiec zdobył pierwszy w historii klubu medal i to pod jego wodzą łódzka żeńska siatkówka wróciła na podium, po 28 latach! Co ciekawe, w jednych rozgrywkach jego asystentem był jego ojciec – Tadeusz Krzyształowicz.

Po obecnym sezonie, zakończonym przez Grot Budowlanych na piątym miejscu, Krzyształowicz zdecydował się odejść z klubu. – Jestem wdzięczny za czas spędzony w Łodzi. Tutaj dostałem szansę i zacząłem swoją pracę jako trener. Podziękowania za zaufanie ze strony Marcina Chudzika, które pozwoliło mi na prowadzenie zespołu przez tyle lat – mówi trener. A prezes dodaje: – Nie tylko ja, kibice ale i Łódź, jako miasto jesteśmy mu wdzięczni za powrót do siatkarskiej elity Polski. Życzę Błażejowi powodzenia w nowym klubie i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś nasze drogi ponowienie się zejdą.

Reklama

Krzyształowicz od nowego sezonu będzie pracował w Lokomotiwie Kaliningrad. Nie będzie pierwszym trenerem (drużynę prowadzi Andriej Woronkow, były szkoleniowiec męskiej reprezentacji Rosji), ale dołączy do sztabu mistrza Rosji. W nowym klubie spotka Malwinę Smarzek, która z Włoch ma przenieść się do Kaliningradu.

Kto zastąpi Krzyształowicza w Grot Budowlanych? Na razie decyzja nie zapadła, bo decyzja Krzyształowicza była zaskoczeniem. Wśród kandydatów wymienia się Jakuba Głuszaka, obecnie prowadzącego reprezentację Węgier, lub trenera zagranicznego.

Reklama

Siatkówka

Błażej KrzyształowiczGrot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama