Reklama
Reklama
Reklama

Z kim TME SMS zagra w Lidze Mistrzyń?

Czas 2 min czytania
Z kim TME SMS zagra w Lidze Mistrzyń?

29.05.2022 PILKA NOZNA KOBIET, EKSTRALIGA. UKS SMS LODZ - OLIMPIA SZCZECIN N/Z UKS SMS MITRZEM POLSKI, RADOSC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

TME SMS Łódź w Lidze Mistrzyń zagra z trudnymi rywalkami, ale przecież łodzianki stać na wiele.

TME SMS Łódź poznał rywalki w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń. Z łodziankami w miniturnieju, który wyłoni drużyny, które wezmą udział w ostatniej fazie eliminacji zagrają Anderlecht Bruksela (Belgia) FC Gnitra (Litwa) i KuPS Kuopio (Finlandia). Losowanie nie jest wymarzone, bo zespoły z Belgii i Finlandii mają już pucharowe doświadczenia.

Reklama

Czytaj także: TME SMS nie boi się Ligi Mistrzyń

TME SMS Łódź gotowy na europejskie puchary

Liczymy, że eliminacje przejdziemy bez większego problemu. Wiemy, że sporo zależy od losowania, ale najwięcej zależy od nas. Podobno będziemy grały na stadionie ŁKS-u, przy ogromnej publice. Chcemy wejść mocno w ligę mistrzyń – zapowiadała Oliwia Szperkowska, bramkarka mistrzyń Polski

Reklama

Czytaj także: Chcemy mocno wejść w europejskie puchary

Najważniejsze będzie losowanie. Na pewno presja będzie zdecydowanie większa, jeśli wylosujemy przeciwników w naszym zasięgu. Jeżeli trafimy na zespoły z wyższej półki, na boisku będzie znacznie trudniej, aczkolwiek podejdziemy do tych spotkań z mniejszą presją. Zwłaszcza, że nie mamy wielkiego doświadczenia w grze na tym poziomie. Dlatego też latem zagraliśmy sparing z Apollonem Limassol z Cypru, który cyklicznie gra w Lidze Mistrzyń. Zimą natomiast pojechaliśmy na Węgry, aby zmierzyć się z Ferencvarosem. To drużyna, która w ostatnich latach zdobywała tytuł mistrza kraju i uczestniczyła w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Na boisku nie było widać zbyt dużej różnicy – mówi Marek Chojnacki, trener TME SMS Łódź.

Czy TME SMS Łódź zagra na stadionie ŁKS-u

Czynimy starania, by zorganizować turniej z udziałem naszego zespołu i mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić. Byłoby to ogromne wyróżnienie dla naszego klubu i całego miasta. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie jednak dopiero po losowaniu. Wiele zależeć będzie bowiem od tego, z kim przyjdzie nam się mierzyć w grupie. Gdy poznamy rywali, to natychmiast rozpoczniemy z nimi rozmowy dotyczące ich przyjazdu do Łodzi – mówił Janusz Matusiak, prezes TME SMS. Decyzję, o tym gdzie zagrają łodzianki poznamy w najbliższych dniach. Niezwłocznie poinformujemy o niej na łamach „Łódzkiego Sportu”.

Reklama

Piłka nożna

TME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama