Brazylia na kolanach. Popis środkowego PGE Skry Bełchatów

Czas < 1 min czytania

Karol Kłos i Mateusz Bieniek / fot. skra.pl

W swoim piątym meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarska reprezentacja Polski odniosła czwarte zwycięstwo, pewnie pokonując najbardziej utytułowaną ekipę XXI wieku.

To był bardzo dobry występ polskich siatkarzy, którzy od początku meczu narzucili Brazylijczykom swój styl gry i mimo słabszego momentu w drugim secie, całe spotkanie wygrali pewnie 3:1, a poszczególne sety dwa razy do 16 (!) i do 22.

W kadrze Biało-Czerwonych na drugi turniej tegorocznej Ligi Narodów, który rozgrywany jest w bułgarskiej Sofii, znalazło się trzech siatkarzy PGE Skry Bełchatów. W starciu z Brazylijczykami trener Nikola Grbić nie desygnował do gry mocno eksploatowanego w pierwszym turnieju Karola Kłosa. W wyjściowym składzie znalazł się za to Mateusz Bieniek, a zmiennikiem Marcina Janusza na rozegraniu był Grzegorz Łomacz.

ZBUDUJ DOM MARZEŃ Z CEGIELNIĄ GRABARZ, SPONSOREM PGE SKRY BEŁCHATÓW

Bieniek był jednym z bohaterów środowego meczu. Rywalom dał się we znaki przede wszystkim zagrywką. To właśnie tym elementem gry zdobył aż 7 z 9 swoich punków, zaskakując rywali asami serwisowymi w ważnych momentach poszczególnych setów. Warto zauważyć, że cała reprezentacja Brazylii z pola serwisowego zdobyła w sumie 1 (!) punkt. Najwięcej oczek zapisali tego dnia na swoim koncie brylujący w ataku Kamil Semeniuk (18) Bartosz Kurek (17).

W Sofii Polacy zagrają jeszcze z Kanadą (23.06.), Australią (25.06.) i Stanami Zjednoczonymi (26.06.). Po 5 kolejkach Biało-Czerwoni zajmują 3. miejsce w tabeli za sensacyjnym liderem Japonią i Francją, którą pokonali w pierwszym turnieju rozgrywek w kanadyjskiej Ottawie.