Reklama
Reklama
Reklama

Grot Anilana po awansie chce być silniejsza, ale potrzebuje wsparcia

Czas 2 min czytania
Grot Anilana po awansie chce być silniejsza, ale potrzebuje wsparcia

Grot Anilana Łódź awansowała do Ligi Centralnej, fot. Katarzyna Samulczyk "Aparatka Kasia"

Łódzcy szczypiorniści po udanym sezonie awansowali na zaplecze PGNiG Superligi. Żeby jednak móc zaistnieć w Lidze Centralnej potrzebują wsparcia obecnych i nowych sponsorów.

Miniony sezon dla zawodników Grot Anilany Łódź był bardzo udany. W rozgrywkach grupy C pierwszej ligi zespół Adama Jędraszczyka okazał się bezkonkurencyjny, zostawiając wszystkich rywali daleko za plecami. Łodzianie wygrali 17 z 20 spotkań i pewnie zakwalifikowali się do Turnieju Mistrzów, gdzie o dwa miejsca w Lidze Centralnej rywalizowało 4 zwycięzców pierwszoligowych grup regionalnych.

Reklama

Grot Anilana w finałowej rywalizacji zajęła drugą lokatę, dzięki czemu wywalczyła awans na bezpośrednie zaplecze PGNiG Superligi i w nowym sezonie rywalizować będzie z klubami z całej Polski. – W stawce będzie 4-5 zespołów, które prawdopodobnie znajdą się poza zasięgiem reszty. My planujemy powalczyć o jak najlepsze miejsce w środku stawki, ale do tego potrzebny będzie budżet znacznie wyższy niż w poprzednim sezonie – podkreśla Adam Tondys, prezes klubu.

CZYTAJ TEŻ: ANILANA AWANSOWAŁA DO LIGI CENTRALNEJ

Reklama

Anilana poszukuje sponsorów i partnerów, którzy wesprą drużynę i pozwolą jednemu z najlepszych w kraju klubów szkolących młodych piłkarzy ręcznych, po latach ponownie zaistnieć na seniorskim szczeblu centralnym. W klasyfikacji Ministerstwa Sportu Anilana jest bowiem od 2017 roku w trójce najlepiej szkolących klubów piłki ręcznej w Polsce. Składają się na to nie tylko medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych (jak złoto juniorów w 2020 r. czy srebro juniorów młodszych rok później), ale też liczba wyszkolonych zawodników, którzy przechodzą za zawodowstwo.

Wychowankiem Anilany jest 20-letni Piotr Jędraszczyk, czyli odkrycie ostatniego sezonu reprezentacyjnego, jeden z bohaterów polskiej drużyny podczas tegorocznych mistrzostw Europy. – Wielu naszych zawodników trafia do klubów PGNiG Superligi. Nam niestety trudno rywalizować z innymi w wysokości pensji, choć środowisko rozwoju mamy bardzo przyjazne i cenione w całej Polsce. Mamy nadzieję, że poziom wyżej będziemy w stanie stworzyć konkurencyjną drużynę, kontynuując szkolenie młodzieży z pożytkiem również dla naszego zespołu – wyjaśnia Tondys.

JUNIORZY ANILANY W KADRZE NARODOWEJ (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ)

Reklama

Nowa liga to nie tylko kolejne wyzwania, organizacyjne i finansowe, ale też nowe możliwości – także dla potencjalnych sponsorów i partnerów klubu. Transmisje meczów domowych Grot Anilany zapowiedziała telewizja TOYA. Ciekawsze spotkania pokazywane mogą być również na kanale Youtube Federacji (Handball Polska). Firmy wspierające klub będą miały możliwość pokazać się w takich miastach jak Wrocław, Olsztyn, Przemyśl czy Zamość.

Ale Anilana ciekawe możliwości współpracy może zaoferować również firmom, którym zależy na znacznym wzroście rozpoznawalności czy po prostu ekspozycji marki w samej Łodzi i okolicy. Chodzi nie tylko o takie świadczenia, jak logotypy na strojach czy banery w hali, ale np. promocję na tablicach informacyjnych w windach bloków mieszkalnych w całym mieście i tablicach reklamowych w międzytorzach komunikacji miejskiej. Więcej informacji na ten temat uzyskać można mailowo: biuro@uksanilana.pl lub telefonicznie: 668033506 i 660467781.

Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręczna

Dodaj komentarz

Reklama