Reklama
Reklama
Reklama

Grot Budowlani Łódź znów pokonani

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani Łódź znów pokonani

Błażej Krzyształowicz, były trener Grot Budowlanych Łódź Fot. Marian Zubrzycki

Trwa bardzo zła seria siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Tym razem łatwo pokonał je Pałac Bydgoszcz.

Reklama

Od kiedy w derbach Łodzi kontuzji doznała Julia Nowicka, Grot Budowlani wygrali tylko dwa sety, a przegrali osiem. Rezerwowa rozgrywająca Oliwia Poreda nie jest w stanie tak poprowadzić drużyny, żeby była w stanie pokonać nawet niżej notowanych rywali. Dlatego Grot Budowlani byli dużo gorsi od Energi MKS Kalisz i teraz od Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Do 17-letniej Poredy trudno mieć pretensje, bo lepiej grać jeszcze nie umie. Nie pomagają jej jednak koleżanki, zwłaszcza będąca bez formy Veronica Jones-Perry, wcześniej najskuteczniejsza zawodniczka zespołu. Mimo że cały czas ma zdobytych najwięcej punktów w lidze, to ostatnie mecze ma słabe. W poniedziałek myliła się w najważniejszych akcjach, a jej drużyna straciła szansę doprowadzenia do piątego seta.

Reklama

Nie wiadomo też, dlaczego trenerzy dopiero przy wyniku 0:2 zdecydowali się wrócić do podstawowego składu. Wcześniej w rezerwie była Zuzanna Górecka, jednak z kluczowych siatkarek Grot Budowlanych. Gdy weszła na boisko, udało się wygrać seta.

W sobotę Grot Budowlani zagrają z Radomką w półfinale Pucharu Polski. W obecnej formie większych szans nie mają. W turnieju w Nysie wystąpi też ŁKS Commercecon, który będzie rywalizował o finał z Chemikiem Police.

Grot Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 21:25, 28:26, 20:25)

Reklama

Grot Budowlani: Poreda, Jones-Perry 15, Lewandowska 5, Damaske 3, Fedusio 14, Centka 6, Stenzel (libero) oraz Michalak, Lisiak 9, Górecka 6, Kędziora 1

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama