Reklama
Reklama
Reklama

Kibice Widzewa ustanowili nowy rekord frekwencji w Sercu Łodzi

Czas < 1 min czytania
Kibice Widzewa ustanowili nowy rekord frekwencji w Sercu Łodzi

Feta na stadionie Widzewa po awansie do PKO Ekstraklasy (fot. redakcja)

Rozegrany 22 maja 2022 roku mecz z Podbeskidziem przejdzie do historii Widzewa. Po pierwsze dlatego, że zwycięstwem w nim łodzianie zapewnili sobie awans do PKO Ekstraklasy. Ale na wysokości zadania stanęli nie tylko piłkarze.

Ponad 18 tysięcy kibiców na meczu Widzewa

Już przed meczem można było się spodziewać tego, że atmosfera podczas meczu z Podbeskidziem będzie wyjątkowa. Kibice wykupili bowiem wszystkie dostępne wejściówki na to spotkanie.

Reklama

Swoje zrobili także fani, których na meczu zabrakło, a mieli wykupione karnety. Zwolnione zostały bowiem ponad 3 tysiące miejsc, na które inni kibice wykupili bilety.

CZYTAJ TAKŻE >>> Hiszpan na celowniku Widzewa?

Reklama

Na wypełnionych niemal po brzegi trybunach zabawa trwała na całego nie tylko w trakcie meczu, ale przede wszystkim po ostatnim gwizdku sędziego. Zdjęcia z wielkiej fety znajdziecie poniżej.

Nowy rekord kibiców Widzewa

Ostatecznie, jak poinformował pod koniec meczu Marcin Tarociński, na trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego 138 pojawiły się w niedzielę 18 004 osoby, ustanawiając tym samym nowy rekord frekwencji na obiekcie.

Przypomnijmy, że do tej pory rekord frekwencji na stadionie Widzewa wynosił 17 987 kibiców i został ustanowiony podczas meczu z Legią II Warszawa.

Reklama

22 maja 2022 roku Widzew ustanowił więc nowy rekord frekwencji, który teraz wynosi 18 004 kibiców. A warto dodać, że w tej liczbie znajdują się jedynie kibice na trybunach oraz w lożach. Osób na stadionie było zdecydowanie więcej, bo na ten mecz akredytowało się około 60 dziennikarzy i fotoreporterów, a do tego doliczyć należy jeszcze m.in. pracowników klubu i obsługi meczowej.

To oznacza, że podczas meczu Widzewa z Podbeskidziem na stadionie mogło przebywać prawie 19 tysięcy osób.

CZYTAJ TAKŻE >>> Wielki pech kapitana Widzewa. Ale i on świętował

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama