Reklama
Reklama
Reklama

OFICJALNIE: Adam Marciniak wraca do ŁKS-u!

Czas < 1 min czytania
OFICJALNIE: Adam Marciniak wraca do ŁKS-u!

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia, od których huczało w internecie już od wtorkowego wieczora. ŁKS ogłosił, że Adam Marciniak powraca na al. Unii po trzynastu latach nieobecności!

Reklama

O nadchodzącym powrocie Marciniaka pisali już wczoraj wieczorem Kuba Olkiewicz z weszło! i Łukasz Grabowski z „Przeglądu Sportowego”. Jak miało się okazać, na oficjalne potwierdzenie tych doniesień nie musieliśmy czekać zbyt długo.

W środowe popołudnie Łódzki Klub Sportowy poinformował o podpisaniu z wychowankiem umowy obowiązującej aż do końca czerwca 2023 roku. Marciniak będzie mógł wydatnie wesprzeć swój macierzysty klub w walce o upragniony awans do PKO BP Ekstraklasy. Wzmocni też rywalizację wśród stoperów i bocznych obrońców klubu z al. Unii.

Reklama

Pierwsza przygoda Marciniaka z seniorską drużyną ŁKS-u miała miejsce w latach 2007-2008. 32-letni dziś zawodnik wystąpił wówczas czterdziestokrotnie w koszulce z przeplatanką na piersi. Od tego czasu zdążył rozegrać prawie trzysta meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej (Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Cracovia, Arka Gdynia), zdobywając łącznie dziesięć bramek. Dwukrotnie sięgał po Superpuchar, a raz po Puchar Polski. Wystąpił w europejskich pucharach, zaliczył epizod w cypryjskim AEK Larnaka, a także dwukrotnie zagrał w piłkarskiej reprezentacji Polski.

Szansę na pierwszy po trzynastu latach występ w biało-czerwono-białych barwach będzie miał już w połowie lutego, kiedy to ŁKS otworzy sezon starciem z Legią Warszawa w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Reklama

fot. ŁKS Łódź

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama