Reklama
Reklama

Pęknięta bańka w łódzkim hotelu. Siatkarki zbulwersowane

Czas 2 min czytania
Pęknięta bańka w łódzkim hotelu. Siatkarki zbulwersowane

Mecz Polska - Bułgaria w Łodzi. Fot. PZPS/Piotr Sumara

Siatkarki reprezentacji Polski skarżyły się na zakwaterowanie w łódzkim Hiltonie. – W nocy hałas nie pozwalał nam spać, a na piętrze było mnóstwo ludzi bez maseczek – opowiadały.

Reklama

W weekend Polska zmierzyła się w Łodzi z Bułgarią w ostatnich sprawdzianach przed Ligą Narodów. Ligą szczególną, bo z powodu pandemii rozgrywaną w tzw. bańce, czyli w całkowitej izolacji. Wzorem koszykarzy NBA wszystkie drużyny zostaną na miesiąc zamknięte w hotelach w Rimini. Reżim sanitarny ma być bardzo rygorystycznie przestrzegany. Maseczki będzie można zdejmować tylko podczas meczów i treningów, zabronione będzie podawanie ręki rywalkom. Sankcje za złamanie regulaminu są surowe – wyrzucenie z imprezy.

Polska zacznie rozgrywki 1 czerwca meczem z Belgią, a zakończy 23 czerwca z Francją. Dlatego wszystkie drużyny już teraz starają się dostosować do wymagań Ligi Narodów, unikając ryzyka. Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował się nawet wynająć prywatną plażę, żeby zawodniczki mogły odpocząć psychicznie.

Reklama

Niestety, w Łodzi nie przestrzegano regulaminu. W sobotę wieczorem w hotelu DoubleTree by Hilton miała miejsce gala Fame MMA, która zgromadziła kilkuset uczestników: zawodników, sponsorów i wreszcie kibiców.

Opowiada jedna z reprezentantek Polski: – W nocy z niedzieli na poniedziałek nie mogłyśmy spać, po korytarzu cały czas ktoś biegał, szarpali się między sobą, ktoś zwymiotował w windzie. Przez ścianę do piątej rano trwała impreza. Spałyśmy może trzy godziny. Rozmawiałam z Bułgarkami i były wściekłe. Nie dość, że czekała je po meczu daleka podróż, to nie mogły wypocząć w nocy.

Szefowie reprezentacji widząc ogromny bałagan, zalecili siatkarkom, by nie wychodziły z pokojów, ani tym bardziej z hotelu. Wszyscy byli zbulwersowani tym, co działo się w Hiltonie.

Reklama

Marta Wróblewska, rzeczniczka prasowa hotelu, bagatelizuje problem: – Nie udzielamy informacji dotyczących szczegółów pobytu gości hotelowych. W DoubleTree by Hilton Łódź prowadzimy jasną politykę informacyjną w zakresie obowiązku zasłaniania ust i nosa. W ogólnodostępnych częściach hotelu znajduje się widoczne oznakowanie dotyczące obowiązujących przepisów, dodatkowo komunikat słowny o konieczności noszenia maseczek jest odtwarzany w przestrzeniach publicznych hotelu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym gościom komfortowy i bezpieczny pobyt, a na wszelkie odstępstwa reagujemy w ramach dostępnych środków i możliwości.

Tym razem jednak dostępne środki i możliwości nie wystarczyły…

Reklama

Siatkówka

Dodaj komentarz

Reklama