Pęknięta bańka w łódzkim hotelu. Siatkarki zbulwersowane

Mecz Polska - Bułgaria w Łodzi. Fot. PZPS/Piotr Sumara

Reklama

Czas 2 min czytania

Siatkarki reprezentacji Polski skarżyły się na zakwaterowanie w łódzkim Hiltonie. – W nocy hałas nie pozwalał nam spać, a na piętrze było mnóstwo ludzi bez maseczek – opowiadały.

W weekend Polska zmierzyła się w Łodzi z Bułgarią w ostatnich sprawdzianach przed Ligą Narodów. Ligą szczególną, bo z powodu pandemii rozgrywaną w tzw. bańce, czyli w całkowitej izolacji. Wzorem koszykarzy NBA wszystkie drużyny zostaną na miesiąc zamknięte w hotelach w Rimini. Reżim sanitarny ma być bardzo rygorystycznie przestrzegany. Maseczki będzie można zdejmować tylko podczas meczów i treningów, zabronione będzie podawanie ręki rywalkom. Sankcje za złamanie regulaminu są surowe – wyrzucenie z imprezy.

Reklama

Polska zacznie rozgrywki 1 czerwca meczem z Belgią, a zakończy 23 czerwca z Francją. Dlatego wszystkie drużyny już teraz starają się dostosować do wymagań Ligi Narodów, unikając ryzyka. Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował się nawet wynająć prywatną plażę, żeby zawodniczki mogły odpocząć psychicznie.

Niestety, w Łodzi nie przestrzegano regulaminu. W sobotę wieczorem w hotelu DoubleTree by Hilton miała miejsce gala Fame MMA, która zgromadziła kilkuset uczestników: zawodników, sponsorów i wreszcie kibiców.

Reklama

Opowiada jedna z reprezentantek Polski: – W nocy z niedzieli na poniedziałek nie mogłyśmy spać, po korytarzu cały czas ktoś biegał, szarpali się między sobą, ktoś zwymiotował w windzie. Przez ścianę do piątej rano trwała impreza. Spałyśmy może trzy godziny. Rozmawiałam z Bułgarkami i były wściekłe. Nie dość, że czekała je po meczu daleka podróż, to nie mogły wypocząć w nocy.

Szefowie reprezentacji widząc ogromny bałagan, zalecili siatkarkom, by nie wychodziły z pokojów, ani tym bardziej z hotelu. Wszyscy byli zbulwersowani tym, co działo się w Hiltonie.

Reklama

Marta Wróblewska, rzeczniczka prasowa hotelu, bagatelizuje problem: – Nie udzielamy informacji dotyczących szczegółów pobytu gości hotelowych. W DoubleTree by Hilton Łódź prowadzimy jasną politykę informacyjną w zakresie obowiązku zasłaniania ust i nosa. W ogólnodostępnych częściach hotelu znajduje się widoczne oznakowanie dotyczące obowiązujących przepisów, dodatkowo komunikat słowny o konieczności noszenia maseczek jest odtwarzany w przestrzeniach publicznych hotelu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym gościom komfortowy i bezpieczny pobyt, a na wszelkie odstępstwa reagujemy w ramach dostępnych środków i możliwości.

Tym razem jednak dostępne środki i możliwości nie wystarczyły…

Siatkówka

Reklama

Dodaj komentarz