Reklama
Reklama

Sukces młodzików Stali Niewiadów w Zakopanem

Czas 2 min czytania
Sukces młodzików Stali Niewiadów w Zakopanem

Stal Niewiadów na podium API CUP ZAKOPANE 2021 / fot. Paweł Budzyk

W dniach 9-10 października w Zakopanem odbył się turniej piłkarski dla drużyn z rocznika 2010 API CUP. Wzięły w nim udział drużyny z województwa łódzkiego, a Stal Niewiadów zajęła ostatecznie drugie miejsce.

Reklama

W sobotę zawodnicy Stali Niewiadów nie dali szans rywalom i wygrali rywalizację w swojej grupie, odnosząc 3 zwycięstwa i remisując z gospodarzami turnieju.

Rodło Opole – Stal Niewiadów 0:2

Reklama

Stal Niewiadów – Grodkowska Akademia Sportu II 3:0

Stal Niewiadów – KS Zakopane 1:1

Reklama

Stal Niewiadów – Łódzka Akademia Futbolu I 5:1

Reklama

W drugi dniu turnieju API CUP w Zakopanem drużyna z Niewiadowa spisała się równie dobrze jak w pierwszym. Rywalizację w fazie pucharowej rozpoczęła od zajęcia 1. miejsca w grupie mistrzowskiej LIGA MISTRZÓW – ZŁOTA A, zdobywając 11 punktów w 5 spotkaniach.

Stal Niewiadów – KS Łomianki 1:0

Stal Niewiadów – AP Proszowianka 1:1

Reklama

Stal Niewiadów – Arkonia Szczecin 1:1

Stal Niewiadów – KS Zakopane 1:0

Rodło Opole – Stal Niewiadów 0:1

Reklama

Dzięki tym wynikom piłkarze Stali awansowali do półfinału, gdzie pokonali 1:0 FC Wrocław Acedemy. W finale turnieju rywalem jej rywalem był MKS DAP Dębica, który okazał się zbyt silny, pokonując drużynę z Niewiadowa 4:1.

MVP turnieju API CUP ZAKOPANE 2021 / fot. Paweł Budzyk

Organizatorzy turnieju wyróżnili tytułami MVP turnieju 3 zawodników. Jednym z nich był zawodnik Stali Franciszek Wojciechowski (na zdjęciu w środku).

W składzie prowadzonego przez trenera Daniela Lawerskiego wicemistrza API CUP wystąpili: Franciszek Grałek, Hubert Smyczek, Kacper Krukowski, Filip Krukowski, Szymon Najder, Dawid Opulski, Stanisław Kut, Tomasz Anterszlak, Daniel Fraj, Igor Górski, Jakub Ryzlak, Franek Wojciechowski, Filip Laskowski, Łukasz Grudziński.

Reklama

W turnieju udział wzięły również dwie drużyny Łódzkiej Akademii Futbolu, które zajęły 13. i 18. miejsce na 20 uczestników.

Piłka nożna

Piłka młodzieżowapiłka nożna

Dodaj komentarz

Reklama