Reklama
Reklama
Reklama

Trener rezerw zostaje w Widzewie. Nowy cel Patryka Czubaka

Czas < 1 min czytania
Trener rezerw zostaje w Widzewie. Nowy cel Patryka Czubaka

Patryk Czubak z nowym kontraktem w Widzewie (fot. widzew.com)

Widzew Łódź przedłużył kontrakt z trenerem Patrykiem Czubakiem, który odpowiada przy Piłsudskiego za drużynę rezerw. Szkoleniowiec drugiego zespołu Widzewa związał się z klubem nową dwuletnią umową z opcją przedłużenia o rok.

Reklama

Patryk Czubak zostaje w Widzewie

Czubak rozpoczął pracę w Widzewie latem 2021 roku, obejmując drużynę beniaminka IV ligi i funkcję koordynatora działu metodologii. Zespół pod jego wodzą zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli z dorobkiem trzydziestu czterech punktów.

– Każdy początek to nowe wyzwanie, ale tutaj mówimy już raczej o kontynuacji. Cieszę się, że jestem doceniany przez Klub i będę starał się dalej wspierać jak najlepiej rozwój naszych zawodników. Trudno mi teraz powiedzieć co wydarzy się w odległej przyszłości, ale czuję się tu dobrze, podobnie czuje się moja rodzina i to dobry moment, żeby w pełni rozpocząć życie w Łodzi – powiedział Patryk Czubak tuż po podpisaniu umowy.

Reklama

Dwa lata i awans?

Nowa umowa z 28-letnim trenerem wejdzie w życie 1 lipca i będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o rok w przypadku awansu rezerw Widzewa Łódź od III ligi. Patryk Czubak, oprócz posady trenera drugiej drużyny, będzie pełnił też rolę koordynatora działu szkoleniowego Akademii Widzewa Łódź.

– Cieszę się, że będziemy mogli kontynuować współpracę z trenerem Patrykiem Czubakiem, którego wiedza i zaangażowanie mają wymierny wpływ na rozwój nie tylko zawodników drugiej drużyny Widzewa, ale również młodszych kategorii wiekowych oraz trenerów Akademii. Przedłużenie umowy to kontynuacja przyjętego procesu szkolenia, który trener Czubak wraz ze sztabem realizuje adekwatnie do kategorii wiekowej, z jaką pracuje. Poza tym, współpraca z pierwszym zespołem układa się właściwie, czego dowodem są zawodnicy otrzymujący szanse zaprezentowania się w pierwszym zespole – powiedział Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa Łódź.

Reklama

Piłka nożna

Patryk CzubakWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama