Reklama
Reklama
Reklama

Nowy człowiek w Widzewie. Zajmie się klubową Akademią

Czas 2 min czytania
Nowy człowiek w Widzewie. Zajmie się klubową Akademią

Wiktor Kopczyński, nowy dyrektor ds. organizacyjnych Akademii Widzewa (fot. Vincent Matuszewski widzew.com)

Wiktor Kopczyński z Warty Poznań obejmie stanowisko Dyrektora ds. organizacyjnych Akademii Widzewa Łódź.

Widzew ma nowego dyrektora ds. organizacyjnych Akademii

Od 11 lipca obszar zarządzania i administracji Akademii Widzewa Łódź przejmie Wiktor Kopczyński, na barkach którego spocznie odpowiedzialność za rozwój Akademii w wymiarze strukturalnym i organizacyjnym.

Reklama

Wiktor Kopczyński jest absolwentem kierunku Zarządzanie w sporcie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dodatkowo realizuje program UEFA Certificate in Football Management organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z UEFA oraz Uniwersytetem w Lozannie. Posiada także licencję trenerską UEFA B.

Pierwsze doświadczenia z zarządzania w sporcie zdobywał w Lech Poznań Football Academy, gdzie był także trenerem grup młodzieżowych. Od 2020 roku do teraz w Warcie Poznań odpowiadał za koordynowanie działań administracyjnych i organizacyjnych tamtejszej Akademii, a także pełnił funkcję szkoleniowca grup młodzieżowych.

CZYTAJ TAKŻE >>> Widzew. Kolejny rekord kwestią czasu. „Pierwszy raz zbudowano w Polsce za mały obiekt”

Reklama

Wiktor Kopczyński: „Skutki w postaci awansu sportowego kolejnych zawodników na pewno się pojawią”

Przed Wiktorem Kopczyńskim ważne zadania dotyczące poprawy funkcjonowania Akademii Widzewa. Zapowiada on, że młodzi piłkarze Widzewa mają duży potencjał, który może poskutkować awansem sportowym zawodników.

– Moim zdaniem najważniejsze jest stworzenie metodologii pracy i podążanie nią w systematyczny sposób. Jeśli w Akademii zostanie narzucony określony program szkolenia i będzie on realizowany konsekwentnie, to przy potencjale ludzkim, jakim dysponuje Akademia Widzewa, skutki w postaci awansu sportowego kolejnych zawodników na pewno się pojawią – mówi nowy dyrektor ds. organizacyjnych Akademii.

I dodaje: – Cele na ten sezon, ale także cele strategiczne związane są głównie z administracją i organizacją życia Akademii – poprawa struktur i działów, które funkcjonują w akademii, stworzenie lepszych warunków do pracy dla sztabów szkoleniowych i medycznych. Dodatkowo będę wspierał rozwój Młodego Widzewa, aby rozszerzać jego struktury i tym samym przynosić dodatkowe korzyści Klubowi. Chciałbym także nawiązać relacje z łódzkimi uczelniami i czerpać wymierne korzyści ze staży pracowniczych, które studenci tych uczelni mogliby odbywać w Widzewie.

CZYTAJ TAKŻE >>> WYWIAD ŁS. Jakub Wrąbel: Nie mogę się doczekać treningów z Ravasem

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama